Web Tasarım

Web Tasarım ve Geliştirme

Hizmet verdiğiniz alanda hedef kitlenize en hızlı şekilde ulaşabilmenizi sağlayacak web siteniz, aynı zamanda markanızın vitrini olarak ifade edilir. Bu vitrinin kullanıcı deneyimini artırmak üzere geliştirilmesi ise, hedef kitlenizi potansiyel müşteriye dönüştürmek adına önemlidir. Bu kapsamda web tasarım ve geliştirme hizmetleri ile profesyonel bir web sitesi hazırlanarak marka imajı güçlendirilir. 

Web tasarım ajansı olarak verilen bu hizmetlerde öncelik müşteri beklentisi olmakla birlikte rakip ve sektör analizleri doğrultusunda stratejik bir plan hazırlanır. Plan doğrultusunda alınan aksiyonlar ile web sitesi, her geçen gün geliştirilerek kullanıcı deneyimini artırması sağlanır. Siz de profesyonel web sitesi tasarımı hizmetlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilir, dijital dünyadaki görünürlüğünüzü artıracağınız web tasarımı ile ürün ve hizmetlerinizi en etkili şekilde tanıtmaya başlayabilirsiniz. 

Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Web sitesinde ziyaretçilere sunulacak olan görsel ve metinlerin bir uyum içerisinde hazırlanması, web tasarım nedir? sorusuna cevap olarak verilebilir. Tanıtma ya da ticari amaçlı hizmetlerde firmalara önemli ayrıcalıklar sunan web tasarım, en basit tabiriyle web sitelerinin internetteki görüntüleridir. 

Kurum ve kuruluşları, ürün ve hizmetleri internet ortamında tanıtmaya yarayan web tasarım işlemleri, web tasarımcı tarafından gerçekleştirilmekte olup profesyonel şekilde hazırlandığında kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çeker. Bununla birlikte kurumsallığı her geçen gün artan firmalar, tanıtım ve ticari anlamda bekledikleri konuma ulaşır ve markasını en iyi şekilde yansıtır.

Web Geliştirme Nedir?

İnternet üzerinden bir web sitesi kurmak ve oluşturmak artık tek başına yeterli olmayabiliyor. Sektörde rekabet edecek güce ulaşabilmesi adına web sitelerinin güçlü bir imaj sunması önemlidir. Tasarımın yanı sıra arka planda da kusursuz bir çalışmanın gerektiği olduğu bilinmelidir. Bu kapsamda öne çıkan web geliştirme, hem tasarım hem de yazılımı aynı anda kapsar. 

Web programlama dillerine hakim olan web geliştiriciler tarafından yapılan web tasarım ve geliştirme işlemlerinde kusursuz bir tasarım hedeflenmektedir. Firma beklentileri karşılanırken aynı zamanda kullanıcı deneyiminin ön planda tutulduğu geliştirme sürecinde sadece teknik beceriler yeterli olmaz. Aynı zamanda çok yönlü düşünme becerisinin de gerekli olduğu bu süreçte alanında uzman web yazılım ajansı ile çalışarak projenizin başarılı şekilde tamamlanmasını ve sürdürülmesini sağlayabilirsiniz. 

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarımın yapılma sürecinde birçok aksiyon, önceden yapılan araştırma ve analiz sonuçları doğrultusunda belirlenir ve süreç başlatılır. Bu süreçte birçok kriter göz önüne alınmakla birlikte web tasarım aşağıdaki adımlar doğrultusunda ilerler ve aksiyonlar alınır;

 • İlk adım planlama olup bu aşamada rakip ve sektör analizlerinin yanı sıra müşteri beklentisi göz önünde tutulur.
 • Web sitenin konsepti, hedef kitlesi ve en temel işlevlerinin belirlenmesi sonrası web sitesinin iskeleti hazırlanmalıdır. 
 • Bu süreçte UX, çalışmaların her aşamasında ayrılmaz bir kriter olarak göz önünde tutulur.
 • Bir sonraki aşamada içerik oluşturma gelmektedir. Bu aşamada okuyucuların dikkatini çeken etkili ve görsel açıdan uyumlu içerikler oluşturulur.
 • UI Tasarımı ile yazı, görsel ve şemalar bir düzen içerisinde yerleştirilir.
 • Sonraki aşamada demo hazırlanır, test edilir.
 • Gerekli durumlarda optimizeler yapılarak site yayına alınır.

Web Tasarımı Neden Yapılır?

Arama motorlarında yapılan araştırmalar sonucu sayısız veri ve web sitesi karşımıza çıkar. Sayısız seçenek arasından önceliğimiz ise daima ilk sayfalarda ve ilk sıralarda çıkan sonuçlar olmaktadır. Peki bu siteleri diğerlerinden ayıran nedir? Bu sorunun cevabı, web tasarım nedir, ne işe yarar? sorusu ile benzerlik gösterir. 

Web tasarimciligi ile en temel amaç, kullanıcı ve firma sahibinin karşılıklı olarak fayda elde etmesini sağlamaktır. Bu kapsamda web sitesinde sunulan ürün ve hizmetlerin etkili şekilde tanıtılarak hedef kitleye hitap edilir. Dolayısıyla ziyaretçilerin web sitesinde kalma süresinin artırılarak markanın arama motorları tarafından fark edilebilir hale gelmesi sağlanır.

Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmeli?

Dijital dünyadaki vitrininiz olan web siteniz ile kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtmak için profesyonel bir görünüme sahip olmanız önemlidir. Bu kapsamda web site tasarımı ve web tasarım geliştirme işlemleri ile ihtiyaçlara ve beklentilere cevap veren kurumsal bir tasarım elde edilmelidir. Peki web tasarımda nelere dikkat edilmeli?;

 • Tasarımın açık ve anlaşılır olması gereklidir.
 • Responsive tasarım ile web sitesinin tüm cihazlarda sorunsuz şekilde görüntülenmesi sağlanmalıdır.
 • Kullanılacak görsellerin estetik şekilde yerleştirilmesinin yanı sıra gerekli optimizasyonlar ile site sağlığı korunmalıdır.
 • Özgün içerik kullanmak, yapılan tüm çalışmaların karşılığını alma noktasına kilit bir rol oynar.
 • Site hızı, kullanıcıların web sitenize tıkladığında beklentilerini en hızlı şekilde karşılamasını ve sitede kalma süresini doğrudan etkilediğinden site hızı iyileştirme çalışmalarına dikkat edilmelidir.

Web Tasarım Fiyatları

Dijital dünyada markasını profesyonel olarak tanıtmak isteyen her müşteri için web tasarım fiyatları en sık araştırılan konulardan biridir. Tasarım yapılacak olan web sitesi fiyatları birçok kritere bağlı olarak değişeceğinden net bir fiyat aralığı vermek doğru olmayacaktır. Web sitesinin kapsamı ve amacı başta olmak üzere proje süresi, tasarımların özel olarak hazırlanması ve müşteri beklentileri gibi birçok kriter profesyonel web tasarım fiyatları üzerinde etkilidir. Bu kapsamda ihtiyaçlarınıza cevap verecek başarılı web tasarım ajans seçimi yaparak beklentilerinizi karşılarken aynı zamanda yaptığınız yatırımın karşılığını alabilirsiniz. Detaylar için firmamız ile iletişime geçebilir, web tasarım geliştirme ve web tasarım fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Scroll up Drag View