Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Dijitalleşen dünyada sosyal medya kullanımı, internetin yaygınlık göstermesi ile birlikte doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Sosyal medya kullanıcıları incelendiğinde kullanıcı yaş aralığının genişlediği ve kullanıcı kitlesinin her geçen gün arttığı bilinen bir gerçektir. Bu kapsamda her çapta işletme, marka ve kurum, kuruluş sosyal medya gücünü kendi lehine çevirmek üzere kullanmayı amaçlıyor. Sosyal medya yönetimi ve pazarlama hizmetleri ile ajanslar, sosyal medya hizmeti talep eden firmalara profesyonel bir hizmet vererek ihtiyaca ve hedef kitleye yönelik mecrada ciddi etkileşim artışları sağlamaktadır.

Sosyal medya yönetimi ve pazarlama sürecinde markalaşma ve markanın geniş kitlelere ulaştırılabilmesini sağlayacak bir tanıtım çalışması söz konusudur. Başta Instagram olmak üzere Facebook, Twitter, Youtube ve Linkedin gibi dünyaca ünlü platformlar kullanılarak bu mecraların milyonlarca aktif kullanıcı kitlesine ulaşabilmek hedeflenir. Bu doğrultuda hesabın kurulumu, paylaşım planlaması ve paylaşım içeriklerinin yanı sıra sponsorlu reklam ve işbirliği gibi çeşitli çalışmalar ile tanıtıcı ve marka imajını güçlendirici yönetim süreci yürütülür.

Sosyal Medyanın Markanıza Etkisi 

Sosyal medya hesaplarının doğru ve etkili kullanımı, firmaların tanınırlığının yanı sıra ürün ve hizmet satış potansiyelini artıran önemli bir etkendir. Hedef kitleye daha kısa sürede ulaşım sağlanması, klasik pazarlama yöntemlerinin aksine daha etkili bir reklam ve tanıtım faaliyeti gerçekleştirilmesini garanti eder. Özellikle işletmesini yeni açan girişimciler için markalaşma yolunda reklam faaliyetleri oldukça önemlidir. 

Sosyal medyanın markanıza etkisi göz önüne alındığında, yapılan paylaşımların hedef kitleye kısa zamanda ulaşabilme gücü sayesinde minimum maliyet ile maksimum verim alabilmek söz konusudur. Yüksek maliyetlerde reklam çalışmalarının aksine ekonomik sosyal medya yönetimi fiyat aralıkları sayesinde firmalar, hedef kitlesinin en sık zaman geçirdiği platformda aldıkları yönetim ve reklam hizmeti ile öne çıkabilme ayrıcalığı elde eder. 

Sosyal medya kullanıcıları, günlük yaşamda sıklıkla zaman geçirdiği platformlarda düzenli olarak karşılaştığı ve yüksek etkileşim almış paylaşımlara karşı olumlu bir yargı geliştirir. Markanızın güvenilirliğini ve tanınırlığını artırarak güçlü bir marka izlenimi oluşturmak için sosyal medya yönetimi hizmeti alabilir, reklam çalışmaları ile destekleyerek dijital dünyadaki gücünüzü artırmaya başlayabilirsiniz. 

Sosyal Medya Yönetimi Aşamaları

Sosyal medya yönetimi kapsamında, hesap yönetiminin yanı sıra danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Bu hizmetler belli aşamalarda sağlanmakta olup organik olarak yapılan her sosyal medya hizmet işlemi, başta bireysel hesaplar olmak üzere işletme ya da kurumsal hesaplar için ciddi olumlu etkiler sunmaktadır. profesyonel sosyal medya yönetimi işlemlerinde aşamalara göz atmak gerekirse;

 • Tamamen çalışılan firmaya özgü bir çalışma takvimi ve planlaması gerçekleştirilmekte olup bu planlamada ilk adım sosyal medya hesap kurulumu olmaktadır.
 • Rakip ve sektör analizleri ile sektörde bulunan diğer firmaların paylaşım tarzları ve çalışmaları incelenir, daha üst sıralara yerleşmek ve daha fazla etkileşim almak amacıyla doğru paylaşım stratejisi belirlenir.
 • Hedef kitle analizleri ile hedef kitleye hitap edebilecek platform, bu platforma uygun paylaşım tarzları ve hedef kitlenin ilgisini çekebilecek noktalar belirlenerek stratejiler düzenlenir.
 • Firmaya özel bir şekilde günlük, haftalık ya da aylık paylaşım takvimi oluşturularak doğru bir yönetim planlaması hazırlanır.
 • Sosyal medya hesap yönetimi içerisinde en önemli aşamalardan biri olan özel sosyal medya tasarımları ve içerik düzenlemesi ile firmaya özgü çalışmalar yapılırken aynı zamanda hedef kitlenin ilgisini çekmek amaçlanır.
 • Hazırlanan tasarım ve içerikler paylaşılarak etkileşime sunulur. Hedef kitlenin dönüşlerine karşılık verilerek sosyal medya kullanıcıları ile bağlantı sağlanır ve sayfaya olan sadakati artırılır. 
 • Yapılan çalışmalar sonucunda firmamız, gelen etkileşimleri profesyonel pano üzerinden takip edilir ve istatistikler ele alınarak rapor çıkarılır. Bu rapor doğrultusunda çalışmalar revize edilebilir, stratejide değişikliğe gidilebilir.

Sosyal Medya Yönetimi ve Pazarlama Hizmeti Kapsamı

Ajanslar ve sosyal medya danışmanlık şirketleri tarafından verilen hizmet ve danışmanlık kapsamında markalar, sosyal medyada yüksek etkileşim gücüne ulaşabilme imkanı elde ediyor. Bu hizmetler, kişisel sosyal medya danışmanlığı ve dijital reklam pazarlama ve yönetim çalışmaları olarak ele alınabilir. 

Markayı geliştirmeyi ve tanınırlığını artırmayı sağlayan profesyonel çalışmalarda sosyal medya yönetimi ve pazarlama hizmeti kapsamında yüksek başarı elde etmek için öne çıkan yönetim hizmetleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Özgün, dikkat çekici ve orijinal sosyal medya paylaşımları
 • Platforma göre uygun kapak ve profil fotoğrafı düzenlemesi
 • Video çalışmaları
 • Özel gün paylaşımları
 • Platformlar arası sosyal medya ağ kurulumu
 • Sosyal medya reklam yönetimi
 • Veri ve rakip analizleri
 • Analizler doğrultusunda strateji planlaması
 • Güvenilir ve şeffaf aylık raporlar
 • İhtiyaca yönelik Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin, instagram yönetimi

Kurumsal sosyal medya yönetimi ve dijital reklam yönetimi hakkında detaylar ve sosyal medya yönetimi fiyat 2023 bilgisi için ajansımız ile iletişime geçebilir, alacağınız yönetim ve danışmanlık hizmetleri ile sosyal medyada tüm gücünüzle var olmaya başlayabilirsiniz. 

Scroll up Drag View