SEO

Sosyal Medya Yönetimi

Web sitelerinin arama motoru rekabeti her geçen gün artmaktadır. Bu rekabette SEO, adını sıkça duyduğumuz bir kavram olarak öne çıkıyor. Temel hedefi web sitelerinin arama motoru sıralamasında öne çıkmasını sağlamak olan seo, seo ajansları tarafından profesyonel bir hizmet olarak verilebilmektedir. SEO (Search Engine Optimization) Hizmeti, çok yönlü bir çalışma sistemini kapsamakta olup web sitesi sağlığını iyileştirecek işlemleri içerir. Profesyonel seo ajansı olarak sunmuş olduğumuz seo hizmeti ile web sitelerinin arama motorlarında, kendi sektörü içerisinde rekabet edecek güce ulaşmasını ve bu rekabette daima önde olmasını sağlıyoruz.

SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan SEO, Türkçe’ye arama motoru optimizasyonu olarak çevrilmektedir. Google başta olmak üzere dünya üzerinde en çok kullanılan arama motorlarının çalışma sistemi; optimize edilmiş, üzerinde çalışılmış, site sağlığı yükseltilmiş ve kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verecek web sitelerini üst sıralarda çıkarmaktır. Bu kapsamda seo, web sitesinin kendi sektöründe hedeflediği anahtar kelimede üst sıralarda yer almasını sağlayacak çalışmalar bütünüdür. Site içeriği, teknik çalışmalar ve web site tasarımındaki detaylar gibi birçok konunun ele alındığı arama motoru optimizasyonu, sitenin en iyi performansa ulaşarak firma sahiplerinin güçlü bir marka imajına ve tanınırlığa sahip olmasını sağlar.

SEO Neden Önemli?

Dijital pazarlama çalışmalarında önemli bir kavram olan SEO, site sağlığını iyileştirmesinin ve teknik anlamda sorunların giderilmesini sağlamasın yanı sıra marka ve firmalar için birçok öneme sahiptir. Kurumsal Seo ya da e ticaret seo gibi farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verecek seo çalışmaları ile markalar, hedefledikleri konuma daha kısa sürede etkili bir şekilde ulaşabiliyor ve hedef kitlesine profesyonel olarak hitap edebiliyor.Daha detaylı ele almak gerekirse seo neden önemli? ve seo çalışmasının faydaları nelerdir?;

 • Minimum maliyette maksimum dönüşüm sağlar.
 • Google ads gibi birçok reklam türünde daha düşük maliyetlerle bütçeyi aşmadan marka bilinirliğini artırmak mümkündür.
 • Uzun vadede en etkili marka çalışması olarak öne çıkar.
 • Seo hizmet çalışmaları ile organik trafik oranları yükselir.
 • Hedef kitleye ulaşabilme gücü, marka imajının güçlenmesi vb. etkilerle birlikte ticari anlamda önemli kazançlar elde edilmeye başlar.

SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

Web sitelerinin arama motorlarında yüksek sıralamalar elde etmesini sağlayan Seo (search engine optimization) hizmeti, site içi ve site dışı seo olarak iki ayrı ancak birbiriyle ilişkili çalışmalarla ele alınabilir. Bunun yanı sıra hizmet verilen sektöre göre de değişiklik göstermekte olup kurumsal seo ve e-ticaret seo olarak farklı süreçlerde ilerleyebilmektedir. 

Profesyonel seo ajansı olarak seo hizmeti vermek dışında seo danışmanlığı ile firmalara yardımcı olmaktadır. Sürece dair bilgilendirmelerin ve yönlendirmelerin yapıldığı e-ticaret seo ve kurumsal seo danışmanlık hizmetlerinde firma ihtiyaçları belirlenir ve rekabet gücünü artıracak işlemler öne çıkarılır. Bununla birlikte seo hizmeti kapsamına giren işlemler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Site İçi SEO

 • Başlık ve alt başlık hiyerarşisi
 • Kullanıcı deneyimini artıracak tasarım
 • Anahtar kelime
 • Özgün ve kaliteli içerik
 • Mobil uyumluluk
 • Görsel optimizasyonlar
 • Site hızı optimizasyonu
 • Url yapısı

Site Dışı SEO

 • Rakip analizi
 • Özgün tanıtım yazıları
 • Anahtar kelime analizleri
 • Tanıtım çalışması stratejileri

SEO Hizmeti Veren Firmalarda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bulunduğunuz sektörde web sitenizin öne çıkmasını hedefliyor olabilirsiniz. Hedefinize ulaşmanız içinse profesyonel bir ajansla çalışmanız önemlidir. Elbette bu aşamada seo hizmeti alacağınız firmayı doğru şekilde belirlemelisiniz. Peki seo hizmeti veren firmalarda nelere dikkat edilmeli?;

 • SEO ajansının deneyimleri ve referansları araştırılmalı, yapılan çalışmalara göz atılmalı.
 • Firmanın hizmet verdiği firmalarla ne kadar süre çalıştığı ve ne kadar süre hizmet verebildiği göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Sizin bulunduğunuz sektörle ilgili çalışmaları olup olmadığı ya da bu alanda ne gibi çalışmalar yürüttüğü sorgulanmalıdır.
 • Süreç boyunca aylık raporların hazırlanıp hazırlanmadığını sorgulamalısınız. 
 • Hizmet beklentilerinizi belirlemeniz, sunmanız ve bu doğrultuda karar vermeniz önemlidir.

SEO Hizmetinde Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Dijital dünyadaki rekabette geride kalmamak ve markanızı her geçen gün geliştirebilmek adına ihtiyaç duyacağınız seo hizmeti satın alırken beklentilerinize cevap verebilecek profesyonel bir ajans seçimi önemlidir. Bu kapsamda seo hizmeti nedir? sorusundan sonra seo ajansı nasıl seçilir sorusu sıklıkla aratılıyor. Sektöründe yıllardır önemli çalışmalara imza atmış olan ajansımız, seo hizmeti konusunda en çok tercih edilen adreslerden biri olmaya devam etmektedir. Başta seo hizmeti ve seo danışmanlığı olmak üzere web tasarım, reklam çalışmaları ve daha birçok dijital pazarlama çalışmasında önemli projeler yürütmeye devam etmektedir.

Çalışma süreci boyunca firmaya özel stratejik planlamalar gerçekleştirilmekte olup bu süreçte müşteri beklentisini daima göz önünde tutmaktayız. Kalite, güvenilirlik, disiplin ve şeffaflık gibi çalışma ilkeleri doğrultusunda hizmet verirken aynı zamanda bütçenize uygun aylık seo fiyatları ile her anlamda beklentilerinize hitap ediyoruz. Profesyonel hizmet garantisi ve seo fiyatları hakkında bilgi için bizimle iletişime geçebilir, detaylara ulaşabilirsiniz. 

Scroll up Drag View